قوانین رابطه خوب — قسمت اول

3.8
(11)

قانون اول :

هر کسی را که دوست داری قرار نیست با تو بماند،به هر کسی که اعتماد میکنی قابل اعتماد نیست،بعضی ها فقط وارد زندگیت میشوند تا درسهایی را بیاموزی و بدانی باید از چه چیزی فاصله بگیری.

در مسیر بهبود ارتباط،تمرین لازمه و بدون تمرین هیچ مهارتی بدست نمی یاد.
به طور مثال دوران دبستانتان را به خاطر بیاورید آیا زمانی که میخواستند به شما ریاضی را آموزش دهند از مبحث انتگرال شروع کردند؟ طبیعتاً انجام چنین کاری احمقانه است روانشناسی و روابط خوب ساختن هم همین قوانین را دارد.خیلی از مواقع زمانی که شما در رابطه ای هستید و مخصوصاً زمانی که طرف مقابل را بسیار دوست دارید یک تصور ایده آل از او دارید،در حالی که اگر آن شخص ایده آل بود رابطه با او نباید سخت میبود.زمانی میتوان گفت شخصی ایده آل است که با تمام وجودش بخواهد در کنار شما باشد و بهانه ای برای رفتن نداشته باشد.برای مردان ممکن است رابطه برقرار کردن یک سرگرمی باشد و برای برخی از آنها رابطه متعهد و طولانی مدت ارزشی نداشته باشد و دقیقاً به همین دلایل است که پس از اتمام یک رابطه هیچ حرف و صحبتی نمیتواند باعث شود نظر او تغییر کند ( و حتی اگر تغییر کند موقتی خواهد بود) حتی اگر کلمات شما فوق العاده زیبا و منطقی باشند!

” راه حل اول، فاصله گرفتن به جا و دادن فضا به مرد است”

در این مبحث یک قانون و یک راه حل برای داشتن رابطه خوب بيان شد؛در فصل های بعدی به قوانین و راه حل های دیگر می پردازیم.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 11

تاکنون رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

Check Also

جملاتی که کودکان با شنیدن آن احساس خوشبختی میکنند

4.5 (12) جملاتی که کودکان با شنیدن آن احساس خوشبختی میکنند ممنون که بهم کمک …

6 comments

  1. سالها از روی کتاب های متعدد دنبال بهتر کردن و دمیدن هوای تازه به شریانهای ذهنمون بودیم ، بعضی وقت ها باید حسابی پیر شد انقدر پیر که زمانی برامون نمونده باشه ، شاید اون لحظه دوست داشته باشی تمام معادلات جهان رو دور بریزی وقتی دلت پر میکشه واسه کسی که همیشه عاشقش بودی ، وقتی که حس مادر به فرزند رو شبیه حس عشقت ببینی ، اونجاست که هیچ نوشته ای نمیتونه توصیفش کنه هیچ منطقی نمیتونه درکش کنه ، وقتی مادرانه عاشق عشقی بشی ، هرجای دنیا که بره ، با صدهزار نفر که بچرخه (بدترین حالت و بی چشم و رو ترین آدم) دلش برات عاشقانه تنگ میشه ، یه دلتنگی عمیق ، یه قسمت از وجودش شدی ،

  2. نگین نعمتی

    دیدگاه تون خیلی جامع و متفکرانه است ولی در جامعه کنونی تحققش همانگونه که ممکن نیست غیرممکن هم نیست.مرحبااااااااا

  3. مردا هميشه همه بد نيستن
    مرد عاشقم وجود داره
    استثنا هم وجود داره نويسنده محترم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *