برای غلبه بر ترس کودکان نسبت به کرونا چکار کنیم

4.5
(15)
  • کودکان را تشویق کنید که نگرانی‌هایشان را با شما در میان بگذارند، به آنان روش‌های درست رعایت بهداشت فردی را آموزش دهید و در صورتی که استرس زیادی داشتند از پزشک یا روانپزشک یا روانشناس کمک بگیرید.
  • در روزهای سخت قرنطینه صبر و تحمل خود را بالا ببرند و در این شرایط کمی سطح انتظارات خود را نسبت به انجام تکالیف درسی کم کنند و بهتر است تا حد امکان در مورد کمیت و کیفیت عملکرد کودکان و دانش آموزان آسان بگیرید.
  • وقتی که کودکان و نوجوانان از سوی والدین درک شوند دیگر پدر و مادر از دست کودک خود عصبانی نمی‌شوند و سعی می‌کنند با روشی منطقی موضوع را حل کنند.
  • ضمن صحبت با کودکان در مورد شرایط موجود، آنها را در جریان جزئیات وقایع مانند تعداد مبتلایان و یا مرگ و میرناشی از بیماری کرونا قرار ندهید و تاحد امکان اخبار را در حضور کودکان دنبال نکنید.
  • اگر کودک ما آن‌قدر بزرگ شده است که شروع به پرسیدن در مورد بیماری می‌کند، واقعیت‌های بیماری کرونا را با کلمات و مفهومی که برای سن کودک‌ قابل درک باشد توضیح دهیم. می‌توانیم بگوییم یک سرماخوردگی‌ به نام کرونا اتفاق افتاده است و این آگاهی‌رسانی باید با توجه به شرایط روحی کودک ما انجام شود.
  • اطلاعات واضحی درباره راه‌های کاهش خطر ابتلا به بیماری و پیشگیری از آن به او بدهیم تا از خودش بیشتر مراقبت کند و هشیارتر باشد و درعین حال سعی کنیم با صحبت کردن باورهای غلط و منفی درباره کرونا، مثل این که هرکسی بیمار شود حتما جان خود را از دست می‌دهد و یا همه به کرونا مبتلا می‌شوند را با صحبت کردن از بین ببریم.
  • به کودکان خود بگویید ممکن است خیلی‌ها به کرونا مبتلا شوند ولی خیلی زود هم خوب می‌شوند و اگر هم خیلی بیماری شدید باشد بیمارستان‌ها و پرستارانی هستند که قطعا به ما کمک می‌کنند و اصلا جای نگرانی نیست.
  • باید خودمان الگوی خوبی برای بچه‌ها باشیم، سعی کنیم مدام اخبار را پیگیری نکنیم و درباره وضعیت و مشکلات مالی، بدهی‌ها و آمار مرگ و میر در حضور بچه‌ها صحبتی نکنیم.

منبع : نمایندگی علوم پزشکی شهید بهشتی

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 15

تاکنون رأی نداده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

Check Also

با این روش ها به راحتی نقاشی ماژیک کودکتان را از روی دیوار پاک کنید.

با این روش ها به راحتی نقاشی ماژیک کودکتان را از روی دیوار پاک کنید.

4.2 (28) با این روش ها به راحتی نقاشی ماژیک کودکتان را از روی دیوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *